ΜΕ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΨΥΧΗ ΛΟΡΔΟΥ

athinaikos-atlaskupseliis
28 Μαρτίου, 2015

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στου παίχτες του Αθηναϊκού για την σημερινή τους εμφάνιση όσο και για το περίσσιο πάθος που είχαν απέναντι σε μια πάρα πολύ συγκροτημένη και καλή ομάδα τον Ατλα Κυψέλης που του ευχόμαστε καλή συνέχεια στο δύσκολο έργο για την παραμονή στην κατηγορία.

1ο Ημίχρονο
Και τα τρία γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, το σκορ του αγώνα άνοιξε ο Αντρέι για λογαριασμό του Αθηναϊκού έπειτα από καταπληκτική και περίτεχνη ενέργεια στο 25′ κρέμασε τον τερματοφύλακα του Ατλα Κυψέλης. Η ισοφάριση ήρθε λίγα λεπτά αργότερα στο 36 αφού ανατράπηκε αντικανονικά παίχτης του Ατλα κυψέλης στη περιοχή του Αθηναϊκου και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Elkjion έγινε το 1-1. Δεν κράτησε πολύ η ισοφάριση αφού λίγα λεπτά μετά στο 42′ και έπειτα από αντεπίθεση του Αθηναϊκού ο Χριστόπουλος μπήκε στην περιοχή και σε προσπάθεια να περάσει τον τερματοφύλακα ανατράπηκε και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 2-1 με άψογη εκτέλεση πέναλτι για ακόμα μια φορά του Αντρέι .

2ο Ημίχρονο
Πολύ δυνατά με ανοιχτό παιχνίδι και μοιρασμένη κατοχή μπήκαν οι δυο ομάδες στο 2ο ημίχρονο ειδικά από το 60 και μετά το παιχνίδι πήρε φωτιά για τα καλά, αλλά το πάθος των παιχτών του Αθηναϊκού κυριάρχησε του αντιπάλου και έτσι έφυγε με τους 3 βαθμούς τις νίκης που τον κρατάει κοντά στην θέση της ανόδου.